Tłumaczenie tekstów finansowych wymaga nie tylko znajomości specjalistycznej terminologii, ale i nieustannie zmieniających się przepisów i regulacji. Zdajemy sobie z tego sprawę i pragniemy zaoferować Państwu najwyższy poziom tłumaczenia z zachowaniem wszelkich wymogów.

 

Najczęstszym rodzajem dokumentacji finansowej kierowanej do nas celem tłumaczenia są sprawozdania finansowe. W realizacji przekładu kierujemy się Międzynarodowymi Standardami Rachunkowości i Sprawozdawczości Finansowej, a także obowiązującymi ustawami i rozporządzeniami UE – dzięki temu Państwa kontrahenci zagraniczni oraz urzędy z pewnością bez zastrzeżeń przyjmą dostarczane im dokumenty.

kierujemy się Międzynarodowymi Standardami Rachunkowości
i Sprawozdawczości Finansowej, ustawami
i rozporządzeniami UE  

 

Kolejnymi popularnymi rodzajami dokumentów, z którymi mierzymy się w naszej codziennej pracy to np. raporty w sprawie cen transferowych – tak istotne dla wszelkich dużych grup kapitałowych. Inne popularne teksty obejmują prospekty emisyjne, opisy zmian w stopach procentowych czy stawkach podatkowych. Częste zmiany przepisów i problemy interpretacyjne z tym związane to w dzisiejszych czasach poważne wyzwanie dla każdego przedsiębiorcy – rzetelne tłumaczenie z całą pewnością wspomoże Państwa w dochodzeniu swoich racji i rozwiązywaniu problemów.

 

tłumaczenia polisy czy opisy warunków ubezpieczenia, a także raporty dotyczące procesu likwidacji szkód, wypłaty odszkodowań 

Dokumentacja ubezpieczeniowa to kolejny przykład z zakresu realizowanych przez nas tłumaczeń. Są to nie tylko polisy czy opisy warunków ubezpieczenia, ale także raporty dotyczące procesu likwidacji szkód, wypłaty odszkodowań, czy sądowe rozstrzygnięcia w tym zakresie.

 

Obsługiwane języki


Język angielski    
Język białoruski    
Język bułgarski    
Język chorwacki
Język czeski

Język duński
Język fiński
Język francuski    
Język grecki
Język hiszpański

Język litewski    
Język łotewski    
Język niderlandzki
Język niemiecki    
Język norweski   

Język portugalski
Język rosyjski    
Język rumuński
Język serbski    
Język słowacki   

Język słoweński
Język szwedzki
Język ukraiński
Język węgierski
Język włoski

 

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej transcool.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.