Dokumenty o tematyce prawniczej to jedne z najbardziej zawiłych treści, z jakimi mierzy się w swojej pracy tłumacz. Każde słowo jest na wagę złota, ponieważ może w znaczący sposób wpływać nie tylko na powodzenie transakcji czy sprawne działanie firmy, ale i na czyjeś życie. W naszej pracy wykorzystujemy dogłębną wiedzę z różnych dziedzin prawa i znajomość terminologii stosowanej w międzynarodowych przepisach prawa. Dzięki temu zyskują Państwo pewność, że otrzymane tłumaczenie wiernie oddaje każdy niuans tekstu źródłowego.

 

Najczęściej spotykanym rodzajem dokumentów w tej dziedzinie są wszelkiego rodzaju umowy. Tłumaczymy np. umowy kupna i sprzedaży, związane z zatrudnieniem, współpracą czy dystrybucją. Innym rodzajem tłumaczenia, z którym często się spotykamy jest dokumentacja sądowa, w tym wyroki, pozwy i pisma procesowe, które wymagają niezwykłej skrupulatności i znajomości przepisów prawa obowiązujących w różnych krajach europejskich i na świecie.

dokumentacja sądowa wymaga niezwykłej skrupulatności i znajomości przepisów prawa obowiązujących w różnych krajach europejskich i na świecie 

 

Do najtrudniejszych dokumentów kierowanych do nas celem przekładu należą opinie prawne i interpretacje przepisów. Zawiłości zapisów umownych i ustawowych, żargon prawniczy oraz różnego rodzaju zabiegi językowe i wybiegi słowne – jesteśmy w tej dziedzinie specjalistami. Oprócz tego zajmujemy się również tłumaczeniem ustaw i rozporządzeń, zarówno na potrzeby klientów prywatnych, jak i instytucji państwowych.

 

dzięki naszej usłudze mogą mieć Państwo pewność, że dokumentacja przetłumaczona zostanie w wyznaczonym terminie

W ramach realizowanych form przekładu, zajmujemy się również dokumentacją przetargową. Zakres tłumaczonych treści obejmuje Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ), ogłoszenia przetargowe, ciągi pytań i odpowiedzi, formularze ofertowe i wiele więcej. Zdajemy sobie sprawę z tego, że czas realizacji jest tutaj kluczowy – dzięki naszej usłudze mogą mieć Państwo pewność, że dokumentacja dostarczona zostanie w wyznaczonym terminie.

 

KONTAKT

Biuro Tłumaczeń TRANSCOOL
ul. Generała Jerzego Ziętka 3/1
41-400 Mysłowice k/Katowic
NIP: 222-089-13-96

Dane kontaktowe:
Tel.: 509-916-887
E-mail: tlumaczenia@transcool.pl

Konto bankowe:
ING Bank Śląski   04 1050 1634 1000 0090 9127 3582

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej transcool.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.