Dokumenty o tematyce prawniczej to jedne z najbardziej zawiłych treści, z jakimi mierzy się w swojej pracy tłumacz. Każde słowo jest na wagę złota, ponieważ może w znaczący sposób wpływać nie tylko na powodzenie transakcji czy sprawne działanie firmy, ale i na czyjeś życie. W naszej pracy wykorzystujemy dogłębną wiedzę z różnych dziedzin prawa i znajomość terminologii stosowanej w międzynarodowych przepisach prawa. Dzięki temu zyskują Państwo pewność, że otrzymane tłumaczenie wiernie oddaje każdy niuans tekstu źródłowego.

 

Najczęściej spotykanym rodzajem dokumentów w tej dziedzinie są wszelkiego rodzaju umowy. Tłumaczymy np. umowy kupna i sprzedaży, związane z zatrudnieniem, współpracą czy dystrybucją. Innym rodzajem tłumaczenia, z którym często się spotykamy jest dokumentacja sądowa, w tym wyroki, pozwy i pisma procesowe, które wymagają niezwykłej skrupulatności i znajomości przepisów prawa obowiązujących w różnych krajach europejskich i na świecie.

dokumentacja sądowa wymaga niezwykłej skrupulatności i znajomości przepisów prawa obowiązujących w różnych krajach europejskich i na świecie 

 

Do najtrudniejszych dokumentów kierowanych do nas celem przekładu należą opinie prawne i interpretacje przepisów. Zawiłości zapisów umownych i ustawowych, żargon prawniczy oraz różnego rodzaju zabiegi językowe i wybiegi słowne – jesteśmy w tej dziedzinie specjalistami. Oprócz tego zajmujemy się również tłumaczeniem ustaw i rozporządzeń, zarówno na potrzeby klientów prywatnych, jak i instytucji państwowych.

 

dzięki naszej usłudze mogą mieć Państwo pewność, że dokumentacja przetłumaczona zostanie w wyznaczonym terminie

W ramach realizowanych form przekładu, zajmujemy się również dokumentacją przetargową. Zakres tłumaczonych treści obejmuje Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ), ogłoszenia przetargowe, ciągi pytań i odpowiedzi, formularze ofertowe i wiele więcej. Zdajemy sobie sprawę z tego, że czas realizacji jest tutaj kluczowy – dzięki naszej usłudze mogą mieć Państwo pewność, że dokumentacja dostarczona zostanie w wyznaczonym terminie.

 

Obsługiwane języki


Język angielski    
Język białoruski    
Język bułgarski    
Język chorwacki
Język czeski

Język duński
Język fiński
Język francuski    
Język grecki
Język hiszpański

Język litewski    
Język łotewski    
Język niderlandzki
Język niemiecki    
Język norweski   

Język portugalski
Język rosyjski    
Język rumuński
Język serbski    
Język słowacki   

Język słoweński
Język szwedzki
Język ukraiński
Język węgierski
Język włoski

 

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej transcool.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.