Tłumacz przysięgły to zawód zaufania publicznego. Posiada on uprawnienia nadane przez Ministra Sprawiedliwości, pozwalające mu poświadczać przekład dokumentów urzędowych jak i wszelkich oficjalnych pism. Bierze on udział w rozprawach sądowych, uczestniczy w transakcjach notarialnych czy też pomaga klientom w kontakcie z urzędnikami i lekarzami. Tłumaczenia uwierzytelnione opatrzone są pieczęcią tłumacza oraz jego podpisem i zarachowane w repertorium.

 

Dokumenty, które najczęściej podlegają tłumaczeniu uwierzytelnionemu (przysięgłemu) to wszelkie dokumenty urzędowe, takie jak akty urodzenia czy ślubu, dokumenty samochodowe i wszelkiego rodzaju zaświadczenia wydawane przez urzędy. Przekładu takiego wymagają także dyplomy i świadectwa, licencje i uprawnienia, a także wiele innych dokumentów, z których korzystamy w codziennym życiu.

akty urodzenia czy ślubu, dokumenty samochodowe, zaświadczenia, dyplomy i świadectwa, licencje i uprawnienia i wiele innych 

 

Tłumacz przysięgły bierze również udział we wszelkich dwujęzycznych transakcjach zawieranych w kancelarii notarialnej – jego obecność jest niezbędna do ważności takiej czynności i podpisywanych dokumentów. W zakres jego pracy wchodzą, dlatego również wszelkie umowy i dokumenty statutowe spółek, treści zawarte w księgach wieczystych i rejestrach handlowych, jak również poświadczane deklaracje i oświadczenia. Zajmuje się on również tłumaczeniem dokumentacji sądowej i bierze udział w rozprawach oraz innych formach postępowania.

 

tłumaczenie uwierzytelnione z pieczęcią tłumacza przysięgłego to gwarancja najwyższej jakości 

Tłumaczenie uwierzytelnione to gwarancja najwyższej jakości – wielu naszych klientów sięga po ten tryb tłumaczenia nie tylko wtedy, gdy jest on konieczny z przyczyn urzędowych, ale również dlatego, że zagraniczni kontrahenci darzą tłumaczy przysięgłych zaufaniem. Pieczęć tłumacza przysięgłego jest również gwarantem przyjęcia dokumentu przez instytucje zagraniczne – pozwala uniknąć wielu problemów związanych z brakiem wiarygodności tłumaczeń zwykłych.

 

Obsługiwane języki


Język angielski    
Język białoruski    
Język bułgarski    
Język chorwacki
Język czeski

Język duński
Język fiński
Język francuski    
Język grecki
Język hiszpański

Język litewski    
Język łotewski    
Język niderlandzki
Język niemiecki    
Język norweski   

Język portugalski
Język rosyjski    
Język rumuński
Język serbski    
Język słowacki   

Język słoweński
Język szwedzki
Język ukraiński
Język węgierski
Język włoski

 

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej transcool.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.