Tłumacz przysięgły to zawód zaufania publicznego. Posiada on uprawnienia nadane przez Ministra Sprawiedliwości, pozwalające mu poświadczać przekład dokumentów urzędowych jak i wszelkich oficjalnych pism. Bierze on udział w rozprawach sądowych, uczestniczy w transakcjach notarialnych czy też pomaga klientom w kontakcie z urzędnikami i lekarzami. Tłumaczenia uwierzytelnione opatrzone są pieczęcią tłumacza oraz jego podpisem i zarachowane w repertorium.

 

Dokumenty, które najczęściej podlegają tłumaczeniu uwierzytelnionemu (przysięgłemu) to wszelkie dokumenty urzędowe, takie jak akty urodzenia czy ślubu, dokumenty samochodowe i wszelkiego rodzaju zaświadczenia wydawane przez urzędy. Przekładu takiego wymagają także dyplomy i świadectwa, licencje i uprawnienia, a także wiele innych dokumentów, z których korzystamy w codziennym życiu.

akty urodzenia czy ślubu, dokumenty samochodowe, zaświadczenia, dyplomy i świadectwa, licencje i uprawnienia i wiele innych 

 

Tłumacz przysięgły bierze również udział we wszelkich dwujęzycznych transakcjach zawieranych w kancelarii notarialnej – jego obecność jest niezbędna do ważności takiej czynności i podpisywanych dokumentów. W zakres jego pracy wchodzą, dlatego również wszelkie umowy i dokumenty statutowe spółek, treści zawarte w księgach wieczystych i rejestrach handlowych, jak również poświadczane deklaracje i oświadczenia. Zajmuje się on również tłumaczeniem dokumentacji sądowej i bierze udział w rozprawach oraz innych formach postępowania.

 

tłumaczenie uwierzytelnione z pieczęcią tłumacza przysięgłego to gwarancja najwyższej jakości 

Tłumaczenie uwierzytelnione to gwarancja najwyższej jakości – wielu naszych klientów sięga po ten tryb tłumaczenia nie tylko wtedy, gdy jest on konieczny z przyczyn urzędowych, ale również dlatego, że zagraniczni kontrahenci darzą tłumaczy przysięgłych zaufaniem. Pieczęć tłumacza przysięgłego jest również gwarantem przyjęcia dokumentu przez instytucje zagraniczne – pozwala uniknąć wielu problemów związanych z brakiem wiarygodności tłumaczeń zwykłych.

 

KONTAKT

Biuro Tłumaczeń TRANSCOOL
ul. Generała Jerzego Ziętka 3/1
41-400 Mysłowice k/Katowic
NIP: 222-089-13-96

Dane kontaktowe:
Tel.: 509-916-887
E-mail: tlumaczenia@transcool.pl

Konto bankowe:
ING Bank Śląski   04 1050 1634 1000 0090 9127 3582

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej transcool.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.